Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týden společné modlitby církve za mládež od 29. 3. do 4. 4. 2009.

15. 3. 2009

 

Týden společné modlitby církve za mládež od 29. 3. do 4. 4. 2009. Tato iniciativa má vést všechny věřící k tomu, aby osobně vnímali mladé lidi jako ty, které předkládají Bohu v modlitbě, neboť společná modlitba vytváří živou církev.

Materiál, který je k dispozici, obsahuje sedm témat k prožití týdne modliteb za mládež, která jsou vztažena k životu apoštola Pavla s ohledem na mladé lidi současnosti.

Podněty jsou rozděleny do tří základních částí:

1/ pro mladé lidi,

2/ pro všechny věřící,

3/ ke společnému slavení.

V každém dni je položen důraz na Boží slovo, dalším důležitým momentem jsou slova papeže mladým, úvodní modlitba i prosby jsou nabídkou k okamžikům modlitby, která by v těchto dnech měla být stěžejní aktivitou mládeže.

Týden bude završen diecézním setkáním mládeže 4. dubna 2009.

Brožurku Mladí pro církev – církev pro mladé je možné získat na Diecézním centru pro mládež (Velké nám. 32, 500 03  Hradec Králové, tel.: 495 063 421, e-mail: dcm@diecezehk.cz) a v elektronické podobě zde.